Ми допомагаємо Україні!
Відсотки від прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Отримати роботу в Німеччині стало простіше, завдяки внесеним в міграційну політику змін

Отримати роботу в Німеччині стало простіше, завдяки внесеним в міграційну політику змін

27.07.2020

З причини браку власних професійних кадрів в Німеччині внесено зміну до існуючого законодавства, яке регламентує порядок отримання дозволу на працевлаштування громадянами країн, що не є членами Євросоюзу. Головним нововведенням є те, що тепер роботу можуть отримати не тільки фахівці, які закінчили ВНЗ, а й люди, які мають робочі спеціальності.

Раніше шансів отримати роботу в Німеччині не маючи вищої освіти, було дуже мало. Більш того, при розгляді заявок пріоритет віддавався громадянам Німеччини і країн Євросоюзу. Але зі вступом в дію нового закону дана процедура для громадян країн, які не є членами ЄС стала значно спрощена.

Кому надається право працювати в Німеччині на законних підставах?

Для того, щоб отримати роботу, слід дотримуватись таких умов:

 1. Кваліфікація. Для офіційного працевлаштування потрібна наявність диплома вищого або професійного навчального закладу (в останньому випадку тривалість навчання повинна становити не менше 2 років). При цьому кваліфікацію необхідно підтвердити в профільному відомстві країни. Ця умова також є, в деякому сенсі, нововведенням, так як раніше представникам деяких професій підтверджувати свій диплом не було потрібно. Наприклад інженери і програмісти робили це в добровільному порядку. На сьогоднішній день працювати на території Німеччини без підтвердження кваліфікації можуть виключно IT-фахівці з наявністю робочого стажу мінімум в 3 роки, а також ті які володіють німецькою мовою на рівні B1. Крім того, в договорі про їх наймі повинна бути вказана заробітна плата, яка становить не менше 4020 євро на місяць.
 2. Контракт з німецьким роботодавцем. При цьому допускається не тільки підписаний трудовий договір, а й конкретизована пропозиція щодо найму на посаду, відповідну спеціалізації працівника або близькою до неї. Людина, яка має диплом про вищу освіту має право займати посаду, для якої досить професійної кваліфікації.
 3. По приїзду в Німеччину іноземний громадянин повинен бути в змозі забезпечувати самого себе, до того моменту, поки не вступить на посаду.
 4. Люди, які досягли віку 45 років, зобов'язані по приїзду пред'явити документи, що підтверджують наявність пенсійних заощаджень або мати трудовий договір з затвердженою заробітною платою не менше 3700 Євро. Такі заходи обумовлені зловживанням іноземних громадян похилого віку державними допомогами.

Як отримати вид на проживання в Німеччині?

Термін дії першої робочої візи становить 4 роки. Після того, як він закінчиться іноземний громадянин має право отримати вид на проживання в Німеччині. Але для цього, на протязі 4 років він зобов'язаний виплачувати пенсійні внески і залишатися працевлаштованим.

Згідно з новим законом в деяких випадках іноземні громадяни не старше 25 років можуть отримати професійну освіту на території Німеччини. Однією з умов є знання німецької мови на рівні не нижче B2. Також іноземний громадянин повинен мати засоби для забезпечення власних потреб на період навчання.

Найбільш затребувані професії

Поточна ситуація на ринку праці Німеччини склалася таким чином, що найбільш гостру нестачу країна відчуває в наступних фахівцях:

 • механік-електронщик;
 • кухар;
 • молодший медичний працівник;
 • монтажник металевих конструкцій;
 • інформатик;
 • розробник софту;
 • інженер електрик.

З причини того, що власних кадрів в даних сферах в Німеччині не вистачає, економіка країни може бути дестабілізована. У зв'язку з цим уряд вкрай зацікавлений в залученні іноземних фахівців.

Вступ закону в силу

Влада Німеччини планує сприяти підвищенню інтенсивності потоку трудових мігрантів за допомогою рекламних кампаній, а також просвітницької діяльності в країнах, що мають високий потенціал в сенсі поставки кадрів. Також планується розробка спеціальних програм, що сприяють спрощенню процесу вивчення мови.

Дізнатися більше подробиць про працевлаштування в Німеччині можна по телефону або за допомогою електронної пошти в нещодавно відкритому консультаційному центрі в Бонні.

Кожен фахівець, який планує знайти роботу в Німеччині має можливість отримати перелік необхідних для цього документів. Також можна задати питання щодо процедури підтвердження освіти. Планується, що завдяки змінам в законодавстві в країну будуть залучені десятки тисяч кваліфікованих фахівців.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: [email protected]


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку


Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки
Вітаємо!
Як ми можемо вам допомогти? Просто надішліть нам повідомлення зараз, щоб отримати допомогу.
Оберіть месенджер:
Надіслати