Ми допомагаємо Україні!
Відсотки від прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Як уникнути ризику стати жертвою шахрайських дій при проставленні апостиля

Як уникнути ризику стати жертвою шахрайських дій при проставленні апостиля

25.07.2020

В наші дні не кожен може собі дозволити витрачати час на самостійне оформлення документів, пов'язане з довгими чергами на прийом в будь-які державні організації. Зокрема, це стосується апостилізації, за якої багато хто звертається до посередників. З одного боку, такий варіант дозволить пройти процедуру швидко, але з іншого - існує ризик нарватися на шахраїв.
Недобросовісні компанії, що пропонують подібні послуги, найчастіше проставляють фальшиві апостилі на документи клієнтів. Причому, найприкріше для останніх - виявити підробку вже перебуваючи закордоном. У зв'язку з цим питання про те, як можна відрізнити підроблений апостиль від справжнього, є вельми актуальним.

Реальна історія про фальшивий апостиль

Ризик стати жертвою шахраїв дуже великий, доказом чого є розповідь одного з наших клієнтів:

Виспускнік ВНЗ звернувся до одного зі столичних бюро перекладів за послугою проставлення апостиля. Через обумовлений час диплом з апостилем був отриманий. Але молодий чоловік вирішив завчасно перевірити його справжність. Для цього він відвідав сайт Інформаційно-іміджевого центру Міністерства освіти. Перевірка дозволила з'ясувати, що апостиль є дублікатом і був раніше проставлений на документ третьої особи. Не знаючи, що йому робити далі і не маючи досвіду роботи з подібними документами, молода людина вирішила звернутися за допомогою до нашої агенції.

В результаті цього прецеденту ми вирішили опублікувати цю статтю, щоб убезпечити вас від потенційних ризиків, пов'язаних з шахрайством.

Як відрізнити фальшивий апостиль від справжнього?

1. В першу чергу необхідно точно знати, як виглядає справжній апостиль.

Вище ви бачите зразок офіційного апостиля, який повинен бути проставлений на документ, після проходження процедури.

Образец официального апостиля

Зверніть увагу на останній рядок - в ньому вказано посилання http://enic.in.ua/index.php/ua/aporegua, перейшовши по якому ви зможете перевірити апостиль на справжність і напис «Перевірка апостиля». Якщо під штампом ця строчка відсутня - можете бути впевнені, що апостиль фальшивий, так як ця фраза вноситься в оригінальну версію в обов'язковому порядку.

Процедура перевірки автентичності

Перейдіть по вказаній в кінці апостиля посиланням і у вікні, введіть у відповідні рядки дату проставлення апостиля, його серійний номер, а також номер заявки. Вводити символи необхідно переключившись на англійську розкладку. Заповнивши всі рядки натисніть «Пошук», після чого зможете побачити результати - номер і серія документа, на який проставлений апостиль, а також ПІБ власника.

 

Процедура проверки подлинности

Як діяти якщо апостиль не пройшов перевірку?

Самою основною складністю в такому випадку є те, що практично всі бюро перекладів працюють по 50-відсотковою передоплатою. Така практика широко поширена і цілком нормальна. Якщо оформлення замовлення відбувається віддалено, а доставка готового документа здійснюється кур'єром, то вам буде необхідно виплатити половину суми перед тим, як отримати документ.

Вихід з даної ситуації один - перед тим, як до вас відправлять кур'єра, запитайте у обслуговуючого вас менеджера відскановану версію документа. У цьому немає нічого незвичайного, наше агентство пропонує дану послугу клієнтам без додаткової оплати. Отримавши скан ви зможете заздалегідь перевірити справжність апостилю та, якщо він виявиться підробленим, не тільки не втратити другі 50% суми, а й вимагати повернути передоплату.

Перевірка бюро перекладів

Перш ніж звертатися в те чи інше бюро, необхідно попередньо перевірити його репутацію. Пошукайте інформацію, за допомогою якої можна буде зрозуміти, чи заслуговує організація довіри.
Процедура перевірки апостиля можлива тільки в тому випадку, якщо мається на увазі апостиль Міністерства освіти.

Попереджений значить озброєний

Якщо апостиль успішно пройшов перевірку, то ви можете спокійно виїжджати за кордон, не побоюючись будь-яких проблем з документами. Але якщо ви щось підозрюєте або при перевірці побачили не свої дані, слід якомога швидше звернутися до правоохоронних органів, щоб притягнути шахраїв до відповідальності.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: [email protected]


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку


Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки
Вітаємо!
Як ми можемо вам допомогти? Просто надішліть нам повідомлення зараз, щоб отримати допомогу.
Оберіть месенджер:
Надіслати