+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Як поставити апостиль на медичну довідку

Як поставити апостиль на медичну довідку

20.12.2020

Щорічно тисячі людей переїжджають в інші країни на постійне проживання, для працевлаштування або на навчання. Але тільки бажання для цього замало. Потрібна легалізація документів.

Тут важливо знати наступне. Якщо країна є учасником Гаазької конвенції від 1961 року, її жителям досить проставити на потрібних документах апостиль. Якщо ж країна постійного проживання не підписала конвенцію, її громадянам доводиться звертатися в консульство для легалізації документів.

Якщо планується виїзд за кордон на тривалий термін, претендент повинен мати медичну довідку за формою 082/о. У особи, що виїжджає не повинно бути небезпечних захворювань, які можуть зашкодити мешканцям тієї країни, куди планується переїзд.

Де отримати медичну довідку

Правом видавати довідки даного типу наділені державні і приватні медичні установи. Вам необхідно пройти обстеження у певних лікарів. Якщо вони не виявлять небезпечні для життя захворювання, вам видадуть довідку за формою 082/о.

Для чого потрібна довідка? Уряд будь-якої країни намагається не допустити прибуття на свою територію рознощиків небезпечних інфекцій. Нікому не потрібні епідемії, спалахи захворювань, які складно або неможливо вилікувати. Звідси і вимоги до здоров'я в'їжджаючих осіб.

Для отримання довідки по формі 082/о необхідне заключення:

  • стоматолога;
  • психіатра;
  • дерматолога / венеролога;
  • нарколога;
  • терапевта.

Крім цього громадянин зобов'язаний мати на руках результати флюорографії. Лікарі можуть призначати додаткові аналізи, направляти громадянина на здачу крові.

Хто і де ставить апостиль на медичну довідку

Тільки пройти мед. обстеження і отримати довідку недостатньо. Її потрібно легалізувати з урахуванням вимог приймаючої країни. Якщо її уряд ратифікував Гаазьку конвенцію, на довідці ставиться апостиль. Він необхідний, якщо громадянин планує виїзд в іншу країну для:

  • оформлення посвідки на проживання;
  • отримання освіти;
  • працевлаштування;
  • з іншими цілями.

Довідка без апостиля в країні прибуття не матиме сили. Її не прийме жодна офіційна структура. В Україні для проставлення апостиля необхідно звертатися в МЗС. Попередньо довідку повинні завірити печаткою в обласному Управлінні охорони здоров'я за місцем проживання виїжджаючої особи. Сама довідка повинна бути заповнена без помилок, з дотриманням всіх діючих вимог.

NTidea перекладе і апостилює Ваш документ!

Наше Бюро перекладів понад 10 років допомагає тим, хто виїжджає за кордон на роботу, навчання або на постійне місце проживання. Наші перекладачі знають, як працювати з офіційними документами, як ставити апостиль. Ми вивчили особливості легалізації документів в різних країнах. Якщо Вам потрібно апостиль на мед. довідку, заповніть форму на цій сторінці.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: buro.ntidea@gmail.com


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку

Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення та оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення та оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Понад 7 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Понад 7 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки