Ми допомагаємо Україні!
Відсотки від прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Гаазька конвенція про скасування легалізації документів

Гаазька конвенція про скасування легалізації документів

24.07.2021

Скасування консульської легалізації офіційних документів вперше було затверджено в жовтні 1961 року. Тоді, 60 років тому, в силу вступила Гаазька конвенція, згідно з якою країни-учасниці позбавляються від складного процесу підтвердження автентичності документації. У їх числі - Україна, яка приєдналася до міжнародної угоди в 2003 році.

На території держави діє спрощений механізм завірення документів. Дотримання всіх етапів повної легалізаційної процедури не потрібно. Відповідно до Гаазької конвенції, для затвердження автентичності документа (наприклад, свідоцтва про укладення шлюбу, диплома) необхідно звернутися до уповноваженої структури країни, в якій був виданий документ, щоб на ньому проставили штамп з особливим знаком «апостиль». Його наявність підтверджує дійсність скріплюючого штампа або печатки, статусу уповноваженої особи, яка видала документ, і його підпис.

Кожна держава, яка прийняла угоду, має право самостійно вирішувати, хто може проставляти апостиль. В Україні цим займаються три органи державного управління:

  • Міністерство освіти і науки. Тут засвідчують документи, видані будь-якими освітніми установами, незалежно від їх рівня акредитації.
  • Міністерство закордонних справ. Тут проставляють апостиль на довідках з МВС, виписках з медичних установ, а також на документах, отриманих в архівах.
  • Міністерство юстиції. Тут штамп ставлять на документах, отриманих в виконавчих службах, судах. Крім того, підтверджується справжність документації, оформленої нотаріусами.

Полегшена процедура завірення документів, отриманих в одній державі і які мають бути поданіі в іншій, не поширюється на документи:

  • оформлені консульськими або дипломатичними агентами;
  • пов'язані з митницею і комерційними угодами.

Важливо відзначити, посольства і консульства різних країн світу, що знаходяться в Україні, не мають права ставити апостиль на документацію, видану державами які вони представляють.

Таким чином, завдяки Гаазькій конвенції процедура легалізації документації максимально спрощена. Апостиль на документі підтверджує його справжність. Це означає, що довідки, свідоцтва та ін. документи з подібним штампом матимуть законну силу в інших країнах, але лише в тому випадку, якщо вони є учасницями угоди.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: [email protected]


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку


Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки
Вітаємо!
Як ми можемо вам допомогти? Просто надішліть нам повідомлення зараз, щоб отримати допомогу.
Оберіть месенджер:
Надіслати