24.07.2021
Скасування консульської легалізації офіційних документів вперше було затверджено в жовтні 1961 року. Тоді, 60 років тому, в силу вступила Гаазька конвенція, згідно з якою країни-учасниці позбавляються від складного процесу підтвердження автентичності документації. У їх числі - Україна, яка приєдналася до міжнародної угоди в 2003 році.
На території держави діє спрощений механізм завірення документів. Дотримання всіх етапів повної легалізаційної процедури не потрібно. Відповідно до Гаазької конвенції, для затвердження автентичності документа (наприклад, свідоцтва про укладення шлюбу, диплома) необхідно звернутися до уповноваженої структури країни, в якій був виданий документ, щоб на ньому проставили штамп з особливим знаком «апостиль». Його наявність підтверджує дійсність скріплюючого штампа або печатки, статусу уповноваженої особи, яка видала документ, і його підпис.
Кожна держава, яка прийняла угоду, має право самостійно вирішувати, хто може проставляти апостиль. В Україні цим займаються три органи державного управління:
Полегшена процедура завірення документів, отриманих в одній державі і які мають бути поданіі в іншій, не поширюється на документи:
Важливо відзначити, посольства і консульства різних країн світу, що знаходяться в Україні, не мають права ставити апостиль на документацію, видану державами які вони представляють.
Таким чином, завдяки Гаазькій конвенції процедура легалізації документації максимально спрощена. Апостиль на документі підтверджує його справжність. Це означає, що довідки, свідоцтва та ін. документи з подібним штампом матимуть законну силу в інших країнах, але лише в тому випадку, якщо вони є учасницями угоди.
Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003
E-mail: buro.ntidea@gmail.com
Надіслати відгук
Переваги роботи з нами
Онлайн замовлення і оплата | Терміновий переклад | 53 мови |
Якісний сервіс | Доставка по всьому світу | Більше 17 років досвіду |