Ми допомагаємо Україні!
Відсотки від прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Що таке апостилювання довіреності і для чого це потрібно?

Що таке апостилювання довіреності і для чого це потрібно?

15.02.2021

Якщо одна фізична або юридична особа хоче делегувати будь-які власні повноваження іншій, оформляється відповідний документ - довіреність. Той, хто надає довіреність називається довірителем, а, той, хто її використовує - довіреною особою. Підставою для довіреності є договір, який визначає правові відносини між цими людьми - це може бути трудова угода, усна домовленість та інше.

Документ оформлюється в нотаріальній конторі і діє на всій території України без будь-яких обмежень. Однак при виїзді за кордон, довіреність втрачає свою юридичну силу, якщо на ній не проставлено апостиль. Процес апостилювання відрізняється в залежності від того, в якій країні планується використовувати документ.

Оформлення апостилю на довіреність і які функції він виконує?

Не кожен знає, чи дійсно необхідно ставити Апостиль на довіреність і навіщо він взагалі потрібен. Розглянемо ці питання.

Апостиль - це штамп квадратної форми, який дозволяє підтвердити справжність довіреності. Він проставляється державними відомствами, завіряється підписом відповідальної особи та містить інформацію про установу, що видала документ і прізвище підписанта. При цьому Апостиль на довіреності нічим не відрізняється від аналогічної печатки на будь-яких інших документах.

Це найпопулярніший спосіб легалізації документів, незважаючи на те, що Апостиль на довіреність дійсний виключно в державах, які вступили в Гаазьку конвенцію. Якщо ж планується поїздка в країну, яка не підписала договір про використання Апостиля, застосовується інша процедура - консульська легалізація.

Обов'язковою умовою після апостилювання є повний переклад всього тексту довіреності на державну мову країни, в якій вона буде використовуватися. При цьому необхідно звертатися до фахівців високого класу, що мають законне право на переклад документації.

Чи необхідно ставити Апостиль на довіреність?

Що стосується питання про те, чи варто апостилювати довіреність, відповідь на нього однозначна - обов'язково. Якщо ви плануєте користуватися документом на території держав Гаазької конвенції - без цього не обійтися. Довіреність без апостилю за межами України недійсна.

Процедура оформлення апостилю на довіреність

Як вже говорилося раніше, процес оформлення апостилю має безліч різних нюансів і відрізняється в залежності від того, де документ буде використовуватися. У деяких країнах - Німеччині та Бразилії - довіреність не буде вважатися офіційним юридичним документом, якщо її переклад був зроблений в Україні. Бельгійське і австрійське законодавства вимагають наявність відразу двох штампів, а в Італії потрібно, щоб перекладом займався виключно акредитований при посольстві фахівець. При цьому переклад на державну мову країни призначення повинен бути зроблений після проставлення штампа.

При апостилюванні необхідно враховувати ці та багато інших правил, так що перед оформленням довіреності для використання за кордоном проконсультуйтеся з досвідченими співробітниками Бюро перекладів. Краще спочатку витратити зайвий час на уточнення деталей, ніж через неправильно оформлену довіреність зазнати фінансових втрат або отримати проблеми в чужій країні.

Хто має право ставити Апостиль на довіреність? Варіанти процедури.
Довіреність може бути Апостильована в Міністерстві юстиції.

Апостиль проставляється декількома способами:

  • на оригінальний документ;
  • на переклад довіреності, який підшивається до оригінальної версії (за умови, що на оригіналі вже стоїть апостиль);
  • на завірений нотаріусом переклад довіреності, який підшивається так само до завіреної копії Апостильованої довіреності.

Якщо ви скористаєтеся послугами Бюро перекладів NTidea, необхідність в тому, щоб розбиратися в апостилюванні самостійно відпаде. Наші менеджери проконсультують вас з усіх питань.

Скільки коштує поставити Апостиль на довіреність?

В першу чергу ціна залежить від того, в яку країну ви прямуєте і особливостей вимог до оформлення апостилю. Також важливу роль відіграють терміни, в які потрібно зробити апостилювання.

Чи потрібна довіреність на наших представників для проставлення апостилю
Така процедура не вимагає оформлення довіреності - апостилювати будь-який документ для країн Гаазької конвенції може родич особи, яка знаходиться за кордоном. Це стосується будь-яких документів.

Наше Бюро перекладів NTidea допоможе вам проставити Апостиль на будь-який документ як на території України, так і за кордоном. Ви можете повністю покластися на наших співробітників, які в курсі всіх нюансів процедури.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: [email protected]


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку


Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки
Вітаємо!
Як ми можемо вам допомогти? Просто надішліть нам повідомлення зараз, щоб отримати допомогу.
Оберіть месенджер:
Надіслати