Ми допомагаємо Україні!
Відсотки від прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Апостиль на документи для країн СНД

Апостиль на документи для країн СНД

12.11.2022

Між країнами СНД (Співдружності Незалежних Держав) встановлено спрощений порядок визнання різних документів. Це означає, що українські документи будуть мати законну силу на території інших країн СНД і навпаки, для таких документів немає необхідності в легалізації через апостиль. Єдине, що необхідно, - це переклад документу на державну мову приймаючої країни та засвідчення такого перекладу у нотаріуса.

Підписавши в 1994 році «Конвенцію про правову допомогу», Україна приєдналась до спрощеного визнання документів з країнами СНД. Але зважаючи на політичну ситуацію в нашій країні, виникли певні нюанси у визнанні офіційних українських документів у Казахстані та Білорусі, для цих країн вже обов’язкової стала процедура апостилізації. В інших країнах на теперішній час такої ситуації не спостерігається, але радимо вивчити це питання на момент оформлення документів, бо правила можуть змінитись в будь-який момент.

Перебування України в СНД

На початку російської агресії у 2014р. Рада Національної Безпеки і Оборони прийняла постанову про вихід з членства України в СНД. Проте процес не був до кінця завершений і виникають спірні питання. З однієї сторони Україна прийняла це рішення про вихід з СНД і більше не веде діяльності у різних заходах Співдружності, а з іншої сторони офіційну заяву про вихід не було надано і наша країна досі вважається країною-засновником.

Таке положення справ дає право іншим країнам СНД на власний розсуд затверджувати процедуру визнання українських документів. І першими, хто відмовив нам у спрощеній процедурі, стали Білорусь та Казахстан – для цих країн вам знадобиться штамп апостилю на ваші документи.

Хочемо додати, що Україна з року в рік виходить з певних статей та угод СНД, які були затверджені в Конвенції. Так наприклад, 18.07.2022 р. були припинені відносини у митних справах, раніше у січні 2021 р. ми вийшли з угоди про захист інтелектуальної власності і таке інше.

Апостиль для Казахстану та Білорусі

Прохання надати апостилізовані документи є цілком законим з огляду на спірний статус України. Щоб швидко та без перешкод пройти процедуру апостилізації ми радимо скористатись послугами нашого бюро NTidea. Ви також можете зробити це самостійно, але будьте готові витратити на це більше часу (до 30 робочих днів).

В будь-якому випадку покроковий план дій такий:

  • апостилізація необхідних документів;
  • переклад на держ.мову приймаючої країни;
  • затвердження перекладу у нотаріуса.

Штамп апостилю проставлять у відповідному Міністерстві, залежно від виду документу. Його дія обмежена лише терміном дії самого документу.

Звернувшись за послугою до нашого бюро ви заощадите свій час, ми зможемо пройти за вас всі процеси, навіть якщо ви перебуваєте за межами України. Оригінали документів зможете отримати кур’єрською службою.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: [email protected]


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку


Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки
Вітаємо!
Як ми можемо вам допомогти? Просто надішліть нам повідомлення зараз, щоб отримати допомогу.
Оберіть месенджер:
Надіслати