Ми допомагаємо Україні!
Відсотки від прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Закордонна трудова діяльність українських громадян у 2020 році

Закордонна трудова діяльність українських громадян у 2020 році

17.09.2020

Останнім часом ситуація в Україні складається настільки негативним чином, що громадяни залишають свої місця проживання і відправляються шукати кращої долі на Захід, бажано в одну з країн Євросоюзу. Раніше об'єктом для здійснення подібних пошуків була Росія, проте тепер вектор пильної уваги впрямований на країни Східної і Західної Європи: Чехію і Словаччину, які вже пережили важкі часи розпаду єдиної країни, Польщу, Болгарію, країни Прибалтики і навіть Німеччину. Інтернет повний інтригуючих вакансій, які прийшли з Канади, США, Китаю, Туреччини та навіть далекої Австралії.

Трудову діяльність українців можна розділити на 2 основні групи: сезонний і довгостроковий види зайнятості. Будь-яка з вищезгаданих країн може похвалитися наявністю трудових сфер, що характеризуються вимогою іноземних кадрів. Країни з високорозвиненою туристичною сферою активно шукають і запрошують на роботу аніматором і екскурсоводом. Країни з розвиненою аграрною сферою активно запрошують на сільськогосподарські роботи. У будь-якому випадку, кожен кваліфікований фахівець буде потрібен скрізь і на кожному континенті.

Спеціальності, які користуються попитом в країнах ЄС

При пошуку робочого місця за кордоном, громадяни України, в першу чергу, поглядають у бік Польщі. Трудових ресурсів на території Польщі категорично не вистачає, тому що самі вони шукають можливість покинути батьківщину заради більш розвинених країн. З цієї причини для українців в Польщі існує безліч робочих місць за спеціальностями:

 • будівельника;
 • водія різних видів транспорту;
 • педагога;
 • працівника сфери послуг;
 • фахівця з програмного забезпечення;
 • доглядальниці;
 • різнороба в сільському господарстві;
 • різноробочого в різних сферах виробництва;
 • інженера.

Мінімальна заробітна плата в Польщі становить 520 євро. Вона залежить від рівня володіння англійською та польською мовами, особистого досвіду і самого напрямку трудової діяльності. Дуже подібні фінансові умови пропонуються в країнах Прибалтики. Не набагато випереджає за рівнем «мінімалки» Чехія - там вона становить 700 євро. Значно більш вигідні фінансові умови пропонуються в Ізраїлі і країнах ЄС, але отримати там роботу легально є вкрай складним завданням.

Інші напрямки для пошуку роботи

Найчастіше, закордонна трудова діяльність може бути не тільки в Європі, але і в будь-якому куточку земної кулі. Такі країни, як Китай, Австралія, США або Канада, наприклад, можуть пропонувати фінансові умови, які не поступаються європейським пропозиціями. У тій же Канаді заробіток кваліфікованого фахівця може складати до 5000 американських доларів. Очевидний мінус в тому, що подібна високооплачувана робота зазвичай не довга за часом, тому що у кандидата на вакансію відсутня можливість отримання довгострокової робочої візи. Тоді краще підшукувати роботу на сезон, наприклад, в Фінляндії. Країна Суомі, більшу частину території якої займають ліси, щедро пропонує претендентам вакансії по збору ягід або грибів. Працюючи на місцевій фермі, можна за місяць отримувати заробітну плату в розмірі від 800 до 1500 євро. Крім того, сезонна робота актуальна в Туреччині, Італії, Болгарії, або Еміратах.

Працювати за кордоном, не знаючи мови

Більшості громадян України відчутно перешкоджає в готовності виїхати на заробітки за кордон незнання мови країни, в якій знайдена відповідна вакансія. Крім простої неможливості спілкування, наймач запросто може обдурити працівника, укладаючи з ним трудовий договір. Однак існує можливість знайти за кордоном роботу без знання мови, якщо при виконанні обов'язків не потрібно спілкування. Не володіючи мовою, цілком можна працювати:

 • збирачем врожаю;
 • співробітником оранжереї;
 • працівником, який здійснює догляд за тваринами;
 • пакувальником;
 • нянею, гувернанткою або доглядальницею;

Пропонуючи подібну зайнятість, наймач гарантує своєму працівнику безпосередньо робоче місце, а також прийнятні умови проживання та харчування. На таку роботу можливо погодитися цілою родиною. Багато відправляються в подібні поїздки, переслідуючи мету набір необхідного досвіду і вивчення іноземної мови. В майбутньому це надасть істотну допомогу в працевлаштуванні на більш престижну роботу.

Необхідні документи

Для отримання цілком легальної роботи за кордоном, зазвичай потрібен збір певної документації. Основними документами є такі:

 • закордонний паспорт;
 • віза;
 • дозвіл на роботу;
 • наявність медичної страховки;
 • трудова угода з роботодавцем;
 • медична довідка про стан здоров'я;
 • довідка про відсутність судимості;

Слід чітко розуміти різницю між робочою і туристичної візами. Робота, що здійснюється за туристичною візою, буде незаконною. За допомогою можна звернутися в компанію NTidea, щоб в найближчому майбутньому точно не виникало жодних проблем з працевлаштуванням за кордоном. Фахівці компанії підготують і легалізують необхідні для роботи за кордоном документи.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: [email protected]


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку


Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки
Вітаємо!
Як ми можемо вам допомогти? Просто надішліть нам повідомлення зараз, щоб отримати допомогу.
Оберіть месенджер:
Надіслати