+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Закордонна трудова діяльність українських громадян у 2020 році

Закордонна трудова діяльність українських громадян у 2020 році

17.09.2020

Останнім часом ситуація в Україні складається настільки негативним чином, що громадяни залишають свої місця проживання і відправляються шукати кращої долі на Захід, бажано в одну з країн Євросоюзу. Раніше об'єктом для здійснення подібних пошуків була Росія, проте тепер вектор пильної уваги впрямований на країни Східної і Західної Європи: Чехію і Словаччину, які вже пережили важкі часи розпаду єдиної країни, Польщу, Болгарію, країни Прибалтики і навіть Німеччину. Інтернет повний інтригуючих вакансій, які прийшли з Канади, США, Китаю, Туреччини та навіть далекої Австралії.

Трудову діяльність українців можна розділити на 2 основні групи: сезонний і довгостроковий види зайнятості. Будь-яка з вищезгаданих країн може похвалитися наявністю трудових сфер, що характеризуються вимогою іноземних кадрів. Країни з високорозвиненою туристичною сферою активно шукають і запрошують на роботу аніматором і екскурсоводом. Країни з розвиненою аграрною сферою активно запрошують на сільськогосподарські роботи. У будь-якому випадку, кожен кваліфікований фахівець буде потрібен скрізь і на кожному континенті.

Спеціальності, які користуються попитом в країнах ЄС

При пошуку робочого місця за кордоном, громадяни України, в першу чергу, поглядають у бік Польщі. Трудових ресурсів на території Польщі категорично не вистачає, тому що самі вони шукають можливість покинути батьківщину заради більш розвинених країн. З цієї причини для українців в Польщі існує безліч робочих місць за спеціальностями:

 • будівельника;
 • водія різних видів транспорту;
 • педагога;
 • працівника сфери послуг;
 • фахівця з програмного забезпечення;
 • доглядальниці;
 • різнороба в сільському господарстві;
 • різноробочого в різних сферах виробництва;
 • інженера.

Мінімальна заробітна плата в Польщі становить 520 євро. Вона залежить від рівня володіння англійською та польською мовами, особистого досвіду і самого напрямку трудової діяльності. Дуже подібні фінансові умови пропонуються в країнах Прибалтики. Не набагато випереджає за рівнем «мінімалки» Чехія - там вона становить 700 євро. Значно більш вигідні фінансові умови пропонуються в Ізраїлі і країнах ЄС, але отримати там роботу легально є вкрай складним завданням.

Інші напрямки для пошуку роботи

Найчастіше, закордонна трудова діяльність може бути не тільки в Європі, але і в будь-якому куточку земної кулі. Такі країни, як Китай, Австралія, США або Канада, наприклад, можуть пропонувати фінансові умови, які не поступаються європейським пропозиціями. У тій же Канаді заробіток кваліфікованого фахівця може складати до 5000 американських доларів. Очевидний мінус в тому, що подібна високооплачувана робота зазвичай не довга за часом, тому що у кандидата на вакансію відсутня можливість отримання довгострокової робочої візи. Тоді краще підшукувати роботу на сезон, наприклад, в Фінляндії. Країна Суомі, більшу частину території якої займають ліси, щедро пропонує претендентам вакансії по збору ягід або грибів. Працюючи на місцевій фермі, можна за місяць отримувати заробітну плату в розмірі від 800 до 1500 євро. Крім того, сезонна робота актуальна в Туреччині, Італії, Болгарії, або Еміратах.

Працювати за кордоном, не знаючи мови

Більшості громадян України відчутно перешкоджає в готовності виїхати на заробітки за кордон незнання мови країни, в якій знайдена відповідна вакансія. Крім простої неможливості спілкування, наймач запросто може обдурити працівника, укладаючи з ним трудовий договір. Однак існує можливість знайти за кордоном роботу без знання мови, якщо при виконанні обов'язків не потрібно спілкування. Не володіючи мовою, цілком можна працювати:

 • збирачем врожаю;
 • співробітником оранжереї;
 • працівником, який здійснює догляд за тваринами;
 • пакувальником;
 • нянею, гувернанткою або доглядальницею;

Пропонуючи подібну зайнятість, наймач гарантує своєму працівнику безпосередньо робоче місце, а також прийнятні умови проживання та харчування. На таку роботу можливо погодитися цілою родиною. Багато відправляються в подібні поїздки, переслідуючи мету набір необхідного досвіду і вивчення іноземної мови. В майбутньому це надасть істотну допомогу в працевлаштуванні на більш престижну роботу.

Необхідні документи

Для отримання цілком легальної роботи за кордоном, зазвичай потрібен збір певної документації. Основними документами є такі:

 • закордонний паспорт;
 • віза;
 • дозвіл на роботу;
 • наявність медичної страховки;
 • трудова угода з роботодавцем;
 • медична довідка про стан здоров'я;
 • довідка про відсутність судимості;

Слід чітко розуміти різницю між робочою і туристичної візами. Робота, що здійснюється за туристичною візою, буде незаконною. За допомогою можна звернутися в компанію NTidea, щоб в найближчому майбутньому точно не виникало жодних проблем з працевлаштуванням за кордоном. Фахівці компанії підготують і легалізують необхідні для роботи за кордоном документи.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: buro.ntidea@gmail.com


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку

Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення та оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення та оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Понад 7 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Понад 7 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки