Ми допомагаємо Україні!
Відсотки від прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Військовий перекладач

Військовий перекладач

11.10.2023

Професія перекладача на військову тематику існує багато століть, постійні війни між країнами створили попит на цю спеціальність, яка лишається затребуваною і сьогодні.

В Україні військові перекладачі користуються особливим попитом з початку 2014 року, після нападу росії на Україну. З того часу наша країна плідно співпрацює з країнами НАТО, обмінюється військовим досвідом, технікою та технологіями. Взаємодія українських та закордонних військових потребує залучення військових перекладачів, як для письмових завдань, так і для усних перемовин.

З початком повномасштабного вторгнення у 2022 році взаємодія з закордонними партнерами зросла в рази.

Особливості усного військового перекладу

Особливістю буде те, що місце роботи військового перекладача - це здебільшого буде військовий полігон, а не кімната для перемовин з кавою та солодощами. Це плюс з того боку, що перекладач буде бачити події і краще розуміти зміст перекладу, якщо в нього військовий досвід відсутній.

В кращому випадку, вас завчасно запросять для ознайомлення з програмою навчання, темою розмови, нададуть поліграфічну продукцію для вивчення.

Замовником у перекладача буде, як правило, Міноборони іншої держави. З кандидатами проводять співбесіди, дізнаються про рівень володіння мовною парою та військовий досвід, який стане значним бонусом при виборі.

Всі незнайомі терміни краще з’ясувати заздалегідь, поцікавитись у наших військових або безпосередньо проконсультувавшись з закордонними спеціалістами. Наприклад, команда «Load» означає «Приєднати магазин», а не «Заряджай» - яка вже посилає патрон в патронник і є наступною командою «Make ready». При невірному перекладі на полігоні виникнуть непорозуміння в послідовності дій, а невірна справа з вогнепальною зброєю може призвести до вкрай поганих наслідків. І це лише один приклад з багатьох.

При перекладі важливо передавати і емоційну складову, від цього може залежати своєчасність виконання команд, якщо мова йде про навчання на полігоні.

Нюанси письмового перекладу у військових

Військова тематика насичена термінологією, абревіатурами, відсутністю розмитих формулювань та зайвої інформації. Знання термінів у військовій справі – це вкрай важливо, оскільки вони не завжди однозначні і зміст може змінюватись від контексту.

До прикладу візьмемо фразу «Rifle company», при дослівному перекладі отримаємо компанію, яка виробляє гвинтівки, а насправді – це «Стрілецька рота». Інший приклад, це фраза «Soft skin vehicle», яка означає не авто з м’якою шкірою, а «Автомобіль без броні».

Інша перепона для якісного перекладу – це абревіатури, які у військовій тематиці зустрічаються дуже часто. Досвідчений перекладач буде використовувати довідники, врахує контекст, тощо.

  • Якщо в кінцевій мові присутня встановлена абревіатура, слід використати саме її;
  • При відсутності відомої абревіатури, формуємо її з перекладу і надалі використовуємо по тексту;
  • В деяких випадках дозволяється використання абревіатури оригіналу.

Ми спробували стисло описати основні тонкощі роботи військового перекладача.

Якщо вам потрібні послуги з військового перекладу - звертайтесь до нашого бюро «NTidea». Ми радо допоможемо вам у виконанні поставлених завдань.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: [email protected]


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку


Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки
Вітаємо!
Як ми можемо вам допомогти? Просто надішліть нам повідомлення зараз, щоб отримати допомогу.
Оберіть месенджер:
Надіслати