Ми допомагаємо Україні!
Відсотки від прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Погоджено європейську конвенцію про відміну легалізації паперів від дипломатичних агентів та посадовців консульств

Погоджено європейську конвенцію про відміну легалізації паперів від дипломатичних агентів та посадовців консульств

15.12.2022

Затвердження документів є юрисдикцією МЗС України. Процедура легалізації відбувається на основі наказу МЗС України від 4 червня 2002 року №113 "Про затвердження Інструкції про порядок консульської легалізації офіційних документів в Україні та за її межами".

1-го липня 2022р. Верховна Рада ухвалила новий Закон "Про ратифікацію Європейської конвенції про відміну затвердження паперів від дипломатичних агентів та посадовців консульств".

Втілення в життя норм та положень Закону не передбачає окремого виділення бюджетних коштів, тому що Конвенція не потребує створення центрального органу, який має відповідати за її впровадженням в нашій країні.

В той же час Закон має негативні наслідки в плані зниження надходжень до бюджету України по напрямку "Кошти, отримані за вчинення консульських дій", на загальну суму 115 094грн.

Хочемо нагадати, що згідно статті 27 (3-я частина) Бюджетного кодексу нашої держави прописано положення, про початок дії законів, а саме:
- нові закони, котрі впливають на надходження до Державного бюджету і були прийняті у другому півріччі (після 15.07), вступають в дію з настанням бюджетного періоду, що слідує за плановим.

Новий Закон має десять статей. Так, згідно шостої статті, Конвенція доступна для підписання країнами, які входять до Ради Європи. Вона має бути ратифікована. До країни, що підписалася під Конвенцією і надалі ратифікує чи долучається до неї, ця Конвенція вступає в силу після 90 днів з дня відправлення в архів її ратифікованої грамоти або документу про приєднання.

Враховуючи 3-тю частину 27-ї статті Бюджетного кодексу нашої країни, запропоновано впровадження початку дії Закону на наступний день після його публікації, та ввести його в дію з першого числа наступного року.

Проєкт Закону разом з листом Мінюсту від 4 липня 21р. № 4955/12.1.1/17-21 був відправлений до Національного антикорупційного агентства для встановлення чи не має він на меті створення корупційних схем.

Погодження Конвенції спростує процес легалізації для паперів, які створені дип.агентами або посадовцями консульств для країн Австрії, Бельгії, Англії, Ірландії, Німеччини, Греції, Іспанії, Італії, Кіпру, Ліхтенштейну, Мальти, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Молдови, росії, Румунії, Туреччини, Франції, Чехії, Швейцарії, Швеції, Естонії.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: [email protected]


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку


Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки
Вітаємо!
Як ми можемо вам допомогти? Просто надішліть нам повідомлення зараз, щоб отримати допомогу.
Оберіть месенджер:
Надіслати