Ми допомагаємо Україні!
Відсотки від прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Що потрібно для роботи або вступу до ВНЗ - легалізація або нострифікація?

Що потрібно для роботи або вступу до ВНЗ - легалізація або нострифікація?

24.02.2021

Якщо ви пов'язуєте свої плани на життя з навчанням і роботою за кордоном, вам має бути цікава інформація про те, як відбуваються процедури легалізації та нострифікації диплома, а також у чому їхня відмінність. Звичайно, в інтернеті дуже багато сервісів і форумів, які надають відповіді на ці питання, але знайти абсолютно повну і грамотно структуровану інформацію досить складно, особливо з огляду на її обсяги - для кожної країни існують власні нюанси і укласти їх в один текст досить проблематично. Ця стаття призначена для того, щоб ви змогли чітко розмежовувати терміни і навчилися розуміти, що саме вам потрібно - нострифікація або легалізація диплома.

Якщо ви почали будувати плани лише недавно, то навряд чи достатньо занурилися в тему. Тому не зайвим буде сказати, що поняття «нострифікація» відноситься виключно до освітніх документів, а «легалізація» може знадобитися і для інших паперів (але освітні також входять в цей список).

Принципові відмінності між легалізацією і нострифікацією

Як ви вже зрозуміли, ці терміни хоч і схожі, але не є синонімами, тому застосовуються в різних сенсах. Нострифікація має на увазі перевірку диплома або атестата про закінчення навчального закладу на відповідність нормам і освітнім стандартам, прийнятим в країні, де ви плануєте працевлаштуватися або продовжувати навчання. Нострифікований диплом дозволяє роботодавцю переконатися в тому, що вами в достатній мірі були вивчені всі дисципліни, необхідні для оволодіння майбутньою професією.

Легалізацією ж називають процедуру, за результатами якої документація вважається офіційно і юридично визнаною в іноземній державі (причому для різних країн процес легалізації може змінюватися).

Яка процедура і в якому випадку необхідна на території України?

Найважливішим моментом, з яким потрібно визначитися, є правила, встановлені в державі, в якій ви збираєтеся працювати або вчитися.

Якщо взяти за приклад Україну, то нострифікація потрібна для атестата або диплома вищого навчального закладу, отриманого в іноземній державі в двох випадках - якщо ви плануєте працювати на державному підприємстві або перевестися в державний ВНЗ для продовження навчання. Це дуже важливий нюанс, так як в останньому випадку нострифікація потрібна для визначення кількості навчальних годин і її відповідності встановленим освітнім стандартам України. На підставі даного порівняння студент може бути зарахований на відповідний курс за результатами.

Але нострифікація не є необхідною процедурою для працевлаштування в приватній компанії - в більшості випадків досить лише легалізувати диплом. Якщо ви закінчили навчальний заклад в одній із країн Гаазької конвенції, то досить проставлення штампа Апостилю. У разі, якщо конвенція в країні, де ви вчилися, не діє - необхідно провести легалізацію в розташованому на її території посольстві України.

Нострифікація і легалізація для іноземних держав

Не можна з точністю визначити, що саме вам потрібно для роботи або навчання закордоном - все залежить від політики держави щодо працевлаштування і прийому на роботу іноземних громадян. Тому необхідно заздалегідь запросити перелік документів, які доведеться збирати за місцем проживання. Тільки після отримання повного списку, можна розібратися, яка процедура підійде у вашому випадку.

Якщо ви хочете заощадити час і нерви, зверніться в наше агентство. Наші менеджери проконсультують вас з будь-яких питань, що допоможе уникнути багатьох проблем і бюрократичних зволікань. У нашому штаті виключно досвідчені співробітники, які допоможуть вам розібратися в ситуації.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: [email protected]


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку


Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки
Вітаємо!
Як ми можемо вам допомогти? Просто надішліть нам повідомлення зараз, щоб отримати допомогу.
Оберіть месенджер:
Надіслати