17.07.2022
З 16.07.22 р. починає діяти друга та шоста частини статті №27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що наказує застосування державної мови у веб-просторі, як основної мови веб-сайтів, додатків та програмного забезпечення.
1. Усі товари необхідно локалізувати на продаж на території України. Інтерфейс таких товарів має бути українською мовою за замовчуванням, незалежно від того, чи це буде електронний екран або кнопкова панель управління.
2. Будь-яке офіційне інтернет-представництво українських суб'єктів господарювання (сайти, сторінки компаній у соцмережах, youtube-канали, чат-боти, додатки для мобільних та ін.) має використовувати українську мовну версію як основну для відвідувачів з України. Якщо суб'єкт зареєстрований не в Україні, але веде тут свою діяльність, допускається мати менший обсяг україномовної інформації, ніж в основній версії, але в тому необхідному обсязі, щоб користувачі мали уявлення про сферу діяльності компанії.
Хочемо нагадати, що компанії, які надають послуги українським користувачам в інтернеті (онлайн магазини, дошки оголошень, маркетплейси та ін.) ще з 16.01.2021 р. мали публікувати на своїх ресурсах інформацію про товари та послуги державною мовою. З набранням чинності нової частини закону всі зобов'язані мати повноцінну україномовну версію та використовувати її за замовчуванням. Версія українською мовою має містити рівноцінний або більший за обсягом контент, порівняно з іншими мовними версіями, якщо такі є.
Якщо після закінчення терміну, представництво в інтернеті не матиме україномовної версії, - це вважатиметься умисним порушенням закону про державну мову або підтвердженням того, що дане представництво не зареєстроване в Україні, як суб'єкт підприємницької діяльності.
Нехтування цією статтею закону виводить власника веб-ресурсу за межі правового поля України та може викликати підозри у недостовірності викладеної на ресурсі інформації.
Порушення закону дає підстави Уповноваженому із захисту державної мови накладати штраф на осіб, які обіймають посади на державній службі, у місцевому самоврядуванні, керівництво та співробітників установ, підприємств та організацій різних форм власності, а також фізичних осіб.
При першому порушенні розмір штрафу становитиме від 3400 до 8500 грн., при повторному порушенні Закону розмір штрафу збільшиться до 8500-11900 грн.
Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003
E-mail: buro.ntidea@gmail.com
Надіслати відгук
Переваги роботи з нами
Онлайн замовлення і оплата | Терміновий переклад | 53 мови |
Якісний сервіс | Доставка по всьому світу | Більше 17 років досвіду |