Ми допомагаємо Україні!
Відсотки від прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Виписка із РАЦС про дошлюбне прізвище

Виписка із РАЦС про дошлюбне прізвище

21.08.2021

Бюро перекладів NTidea може допомогти, якщо вам необхідні ті чи інші документи з органів українського РАЦСу. Включаючи також і виписку про дошлюбне прізвище.

Цей документ в Україні може знадобитися при оформленні:

 • шлюбу закордоном;
 • громадянства;
 • особистого сімейного архіву;
 • міграції;
 • судового провадження та ін.

Цей документ, який зазвичай називають просто випискою про дошлюбне прізвище, називається трохи інакше. Його офіційна назва - Витяг з державного реєстру РАЦС громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.

Яка інформація вказана у виписці

Тут містяться конкретні дані в певній послідовності:

 1. Номер, який автоматично присвоєно реєстром.
 2. Дата складання документа.
 3. Назва юридичного структурного підрозділу, де був оформлений цей документ. Наприклад, це може бути Центральний районний в м. Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Київській області.
 4. ПІБ заявника, на чию заявку видана виписка.
 5. Номер і дата заявки, за якою була видана виписка.
 6. Параметри заяви, відповідно до якої електронний реєстр склав виписку. Ці параметри вводяться в реєстр відповідальним за складання виписки співробітником РАЦСу.
 7. Інформація про реєстрацію актового запису про одруження. Серед них: час, дата, номер, а також найменування відділу РАЦСу, що зареєстрував актовий запис в державному реєстрі.
 8. Інформація про чоловіка. Яке було прізвище до одруження, а також прізвище після одруження, ім'я та по батькові.
 9. Інформація про дружину. Яке було прізвище до одруження, а також прізвище після одруження, ім'я та по батькові.
 10. Підпис відповідального працівника у відділі РАЦСу, що склав виписку.
 11. Підпис керівника відповідного відділу РАЦСу, який оформив і надав документ.
 12. Державний штамп відповідного відділу РАЦСу.

Раніше ця виписка надавалася виключно на спеціальному блакитному бланку з захисними волокнами. Однак з 2016 року вимоги для даного різновиду документа спростили. Відтепер виписка надається на стандартному аркуші розміру А4. Це нескладно пояснити тим, що електронний реєстр присвоює кожному документу власний захисний номер. І, крім того, відповідальний працівник, що склав документ, і керівник відділу РАЦСу підписують цей папір і проставляють на ньому спеціальну печатку, яка належить конкретному органу державної реєстрації. Якщо ж говорити про свідоцтва, така документація надається лише на спеціалізованих захисних бланках.

Органи РАЦС і закон

 • Робота співробітників даного органу контролюється законом України про державну реєстрацію актів цивільного стану. Ключові положення цього закону описуються далі:
 • Закон визначає порядок процесу, за допомогою якого виконується державна реєстрація актів цивільного стану (або ГС). Також мова йде про внесення змін, збереження, відновлення, списання та визначення засад робочої діяльності органів РАЦСу. Процес реєстрації українського громадянства не контролюється на рівні закону.
 • Акти ГС це дії, які відносяться виключно до фізичних осіб. Орган РАЦС реєструє дії суб'єктів, які починають, змінюють або припиняють вважатися суб'єктом цивільних відносин, прав і обов'язків.
 • Згідно із законодавством, включати до реєстру потрібно наступні події: народження, одруження, розлучення, зміну ПІБ, а також смерть фізичної особи.

Важливий момент. Зробити запит на виписку про дошлюбне прізвище в межах України дозволяється лише тоді, коли до реєстру РАЦСу попередньо вносилися будь-які актові записи про вступ заявника в шлюб. Інакше кажучи, якщо чоловік або жінка раніше не вступали в шлюб, робити запит немає сенсу, адже прізвище не змінювалося.

Ми регулярно надсилаємо запити на отримання довідок, виписок або повторних свідоцтв органів РАЦС і в режимі онлайн, і в офісі компанії. При необхідності оформлений документ можна відправити в будь-яке місто світу за вказаною адресою.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: [email protected]


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку


Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки
Вітаємо!
Як ми можемо вам допомогти? Просто надішліть нам повідомлення зараз, щоб отримати допомогу.
Оберіть месенджер:
Надіслати