18.07.2020
Громадяни іноземних держав, які планують перебувати в Україні понад 90 днів, повинні отримати офіційний дозвіл на проживання. Що підтверджує право на проживання в країні документом є пластикова карта з вбудованим чіпом. Вид на проживання видається виключно відповідно до законодавства України.
Але слід враховувати певні обставини, які можуть стати причиною відмови в наданні дозволу на проживання з боку міграційної служби країни. З цієї причини у подавачів заяв на ВНЖ можуть виникати питання, відповіді на найбільш часті з яких будуть представлені нижче:
У тому випадку, коли вам необхідно продовжити термін дії дозволу на проживання (що ідентично його обміну), подача документів повинна бути здійснена не пізніше, ніж за 15 днів до закінчення дії існуючого в'їзного документа. Недотримання цього правила є однією з поважних причин, за якими в клопотанні може бути відмовлено.
У даній ситуації ваші дії такі: ви знімаєтеся з місця реєстрації, тобто виписується, здаєте документ на ВНЖ, а після отримуєте його повторно. Законодавство України не обмежує кількість таких дій.
В такому випадку оптимальним варіантом є звернення в Державну міграційну службу України, з попередньої випискою з місця реєстрації. Особа, яка подає таку заяву, зможе безперешкодно перетнути кордон. Інформації про прострочений дозвіл на проживання певною особою потрапляє в базу міграційної служби.
Існує 3 основних способи для отримання ВНЖ:
• Отримання дозволу на роботу і офіційне працевлаштування.
• Вступ до шлюбу з громадянином або громадянкою України.
• вкладення фінансових коштів в економіку країни.Відповідно до законодавства України термін дії виду на проживання дорівнює строку дії трудових відносин (для першого і третього варіанту). Для другого термін дії ВНЖ становить 1 рік.
Страховка, яка видається міграційною службою, є гарантією не тільки медичного обслуговування, а й відшкодування вкладених в економіку України коштів через депортації. Приводом для депортації може послужити випадковість, наприклад, якщо людина забула вчасно продовжити дозвіл на проживання. Крім того, така страховка дозволяє інвестору отримати прибуток з вкладеного в який-небудь бізнес капіталу в разі депортації.
На жаль, такої можливості немає. Іноземні громадяни повинні подавати документи особисто. Цей порядок регламентований постановою Кабінету міністрів, який набрав чинності в 2018 році. Необхідність особистої присутності обумовлена тим, що при подачі заявки необхідно здати відбитки пальців і зробити фото - дані відразу ж заносяться в базу міграційної служби України.
Присутність другої людини необхідна, так як вона є приймаючою стороною, згідно зі встановленим законодавством. Підпис приймає дружина стає гарантією його згоди на проживання подавця заяви в Україні. Таким чином без особистої присутності приймаючої сторони подача заявки неможлива.
Згідно із законодавством України, всі дії, пов'язані з видом на проживання, повинні вживатися виключно в тому населеному пункті, де зареєстровано іноземний громадянин. Тому подати документи на продовження або обмін ВНЖ в Києві ви зможете тільки в разі, якщо це місто є місцем вашої реєстрації. Ніяких інших правил або різночитань даного закону не існує.
Законодавство України не передбачає подібного терміну дії ВНЖ при вступі в шлюб з громадянкою або громадянином України. Можна отримати вид на проживання не більше ніж на рік. Отже, продовжувати або обмінювати його доведеться щорічно.
Термін дії ВНЖ в даній ситуації дорівнює строку дії дозволу на роботу (не більше 1 року). Є варіант отримання виду на проживання терміном на 3 роки, в разі якщо ви маєте намір стати засновником якогось бізнесу на території України.
Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003
E-mail: buro.ntidea@gmail.com
Надіслати відгук
Переваги роботи з нами
Онлайн замовлення і оплата | Терміновий переклад | 53 мови |
Якісний сервіс | Доставка по всьому світу | Більше 17 років досвіду |