Ми допомагаємо Україні!
Відсотки від прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ та тероборони
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003 Замовити дзвінок
Отримання вищої освіти громадянами України в Швейцарії

Отримання вищої освіти громадянами України в Швейцарії

27.09.2020

Альпійська держава заслужено входить в список країн з найкращими і найбільш стабільними умовами для життя. Крім того, Швейцарія є однією з найпрекрасніших країн з чудовими природними умовами, чистим гірським повітрям і місцями курортного відпочинку. Вона складається з 26 кантонів (округів), кожен з яких має власну систему освіти. Швейцарія є державою, в якій, єдиній в усьому світі, визнані відразу 4 державні мови.

Вартість навчання в Швейцарії. Чи обов'язково платити за навчання.

Практично всі швейцарські вузи встановлюють рівну вартість оплати і для громадян країни, і для приїжджих. При цьому деякі вузи стягують з приїжджих студентів щорічно суму від 8 до 14 тисяч швейцарських франків. Розмір оплати залежить від напрямку освіти і рівня навчального закладу. Недержавні навчальні заклади щорічно можуть стягувати до 33 тисяч швейцарських франків.

Чи може громадянин України отримати вищу освіту в Швейцарії безкоштовно

На жаль, ніякі пільги для іноземців, в тому числі, з України, на даний час не введені. А отримання стипендії іноземним студентом може бути тільки в разі, якщо він планує отримати статус доктора наук. При цьому витрати в Швейцарії високі, через рівень життя. Іноземному студенту слід бути готовим до того, що на житло і харчування у нього буде виходити не менш 20-30 тисяч швейцарських франків на рік. При оформленні студентської візи, потрібно підтвердження фінансової спроможності підтримки проживання дитини в цій країні.

Якою мовою побудована система освіти Швейцарії.

Англійська мова, що не входить в число визнаних мов, існує тільки в деяких навчальних закладах і лише за певними напрямами. Тільки в недержавних вузах передбачена англомовна навчальна програма, але при цьому від абітурієнта вимагається володіння ще, як мінімум, 1-2 державними мовами.

Як бути зарахованим в державний навчальний заклад.

Вступні випробування на отримання в подальшому ступеня бакалавра вважаються в Європі найбільш складними. Абітурієнт зобов'язаний до моменту подачі заяви на проходження вступного випробування бути старше 18 років. При цьому поступлення після закінчення 11 класів середньої загальноосвітньої школи на Україні, неможливо. Абітурієнту слід ще 2 роки проходити навчання в українському вузі за очною формою. При цьому середній бал протягом цих 2 років не повинен бути нижче «добре». Для подальшого зарахування до швейцарського вузу від абітурієнта потрібно складання вступного екзамену. Цей іспит проводиться за місцем знаходження вузу восени, але заявку слід подавати ще навесні. Іспит проводитиметься на тій мові, на якій згодом буде йти навчання.

Складається він з двох етапів:

 • письмова частина (у абітурієнта є 4 години на її виконання);
 • усний іспит.

Перевірка знань включає 5 основних предметів. Перш за все, звертається увага саме на результати проходження абітурієнтом вступного іспиту, навіть якщо у нього були успіхи в вузі на батьківщині.

У відділення магістратури поступлення можливо тільки по тому ж напрямку, за яким студент навчався на здобуття ступеня бакалавра.

За бажанням студента, можлива зміна профілю навчання, але при цьому від нього буде потрібно успішне складання іспитів з відсутніх предметів. Цей іспит так само проводиться на мові подальшого навчання. Приймальна комісія звертає увагу на володіння студентом іноземною мовою не нижче рівня С1, навчальний план, позначки студента, мотиваційний лист, активність соціальної позиції, участь в спортивних, а також культурно-масових заходах. Державний вищий навчальний заклад надає студентам можливість отримання освіти за різними напрямками, за винятком медичного. За цим профілем можуть навчатися тільки громадяни країни.

Вступ до недержавного закладу

Навчання в приватному закладі практикується в основному серед іноземців, і від них не вимагається проходження складних випробувань. Рівень знань абітурієнта оцінюється за хорошою успішністю і ступенем володіння мовою. У приватному вузі відсутня складність зміни напряму навчання після отримання ступеня бакалавра. Очевидною перевагою може стати наявність досвіду роботи в даній сфері. У приватних університетах перед студентами відкривається більш широкий вибір напрямків, ніж в державному вузі, проте медичний профіль, як і раніше є недоступним.

Переваги та недоліки освіти в Швейцарії.

Переваги:

 • якісно інший рівень життя і фінансова безпека;
 • позитивне сприйняття отриманого диплома в усьому світі;
 • можливість вивчити відразу кілька діалектів в процесі навчання;
 • можливість проходити стажування у великих компаніях, отримуючи освіту в недержавному вузі, це буде очевидним плюсом при подальшому працевлаштуванні;
 • оплачуване стажування при отриманні освіти в недержавному навчальному закладі;

Недоліки:

 • в період навчання трудовій діяльності можна приділяти не більше 15 годин на тиждень, для порівняння: в інших країнах ЄС допускається виділення 20 годин;
 • складність зарахування в навчальний заклад, що підтримується державою;
 • заявки і документи від абітурієнтів до 18-ти років приймаються не скрізь;
 • дуже дороге проживання і харчування в країні, при отриманні студентської візи потрібно підтвердження готовності витрачати до 24 тисяч в місцевій валюті на утримання та навчання студента;

Фахівці компанії NTidea гарантовано нададуть повноцінну допомогу в найкоротші терміни, щодо якісного перекладу та повноцінної легалізації документів, що подаються з метою отримання освіти в Швейцарії.

Лишились питання?
Зв`яжіться з нами

Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!

+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003

E-mail: [email protected]


Бажаєте поділитись думкою?

Надіслати відгук

Форма зворотнього зв`язку


Переваги роботи з нами

Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Онлайн замовлення і оплата Терміновий переклад 53 мови
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Якісний сервіс Доставка по всьому світу Більше 17 років досвіду
Відгуки клієнтів
Переглянути всі відгуки
Вітаємо!
Як ми можемо вам допомогти? Просто надішліть нам повідомлення зараз, щоб отримати допомогу.
Оберіть месенджер:
Надіслати