29.12.2020
Жителі Арабських Еміратів зобов'язані дотримуватися законів шаріату, в тому числі при вступі в шлюб. На практиці це означає, що наречений і наречена укладають юридичний договір, який захищає права кожної зі сторін і їх дітей. Але, як завжди, можливі самі різні варіанти. Щоб в подальшому шлюб не був оголошений недійсним, необхідно заздалегідь знати, які документи потрібні для вступу в шлюб, як проходить процедура.
Договір, укладений подружжям, підлягає обов'язковій реєстрації в суді шаріату. Далі поговоримо про тонкощі процедури з урахуванням віросповідання і громадянства осіб, що вступають у шлюб.
Не мусульмани, які бажають вступити в шлюб на території ОАЕ, не зобов'язані дотримуватися законів шаріату. Вони керуються правилами та вимогами, встановленими на батьківщині.
Розглянемо два найбільш поширених типу шлюбу, що укладаються в ОАЕ.
Вони мають право зареєструвати шлюб в будь-якому з Еміратів за умови, що у них є при собі оригінали та переклади наступних документів:
Якщо один із наречених раніше був одружений, потрібно буде свідоцтво про розлучення або інший документ, що підтверджує припинення цих відносин.
У ряді ситуацій молодята безпосередньо в ОАЕ проходять медогляд. Далі їм залишається звернутися в консульство своєї країни, щоб дізнатися, чи можна тут зареєструвати шлюб.
Заяву на реєстрацію шлюбу за законами шаріату візьмуть тільки за умови, що молодята отримали резидентські візи. Вимога не поширюється тільки на жителів країни.
Наречений-мусульманин не може одружитися на християнці. Такий шлюб не буде зареєстрований. Наречена в обов'язковому порядку попередньо приймає іслам. Її інтереси представляє або батько, або опікун, який замінює його.
Укладення шлюбу підтверджують свідки. Ними можуть бути виключно чоловіки-мусульмани. Всі учасники церемонії (крім нареченого з нареченою) пред'являють паспорти і їх завірені копії.
Єдині вимоги до пакету документів відсутні. Все залежить від конкретної ситуації. Припустимо варіант, коли наречена-християнка (будь-якого іншого віросповідання) попередньо приймає іслам.
Її батько обов'язково відвідує нотаріуса. Його завдання - підтвердити, що він знає про бажання дочки вступити в шлюб. Додатково батько запевняє, що на нього не чиниться тиск, що він не має психічних відхилень. Таким чином батько дає зрозуміти, що згоден на одруження своєї дочки.
Іноді з різних причин батько не може представляти інтереси своєї дочки, наприклад, живе в іншій країні і не може приїхати. У цьому випадку він вибирає представника і оформляє на нього довіреність. Представник на весіллі виконує всі обов'язки батька, представляє його інтереси.
Наречена при собі повинна мати паспорт та довідку, що підтверджує прийняття ісламу.
Тільки підписати заяву в присутності нотаріуса або оформити довіреність на представника недостатньо. Далі необхідно:
У ряді ситуацій шаріатський суд може вимагати, щоб документи були перекладені на англійську мову. Точний список документів повідомляють при особистому зверненні.
Якщо ви не знаєте, які документи потрібні для вступу в шлюб в ОАЕ, звертайтеся в нашу компанію. Ми допоможемо підготувати переклади і легалізувати їх в установленому законом порядку. Є питання? Отримайте безкоштовну консультацію вже сьогодні!
Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003
E-mail: buro.ntidea@gmail.com
Надіслати відгук
Переваги роботи з нами
Онлайн замовлення і оплата | Терміновий переклад | 53 мови |
Якісний сервіс | Доставка по всьому світу | Більше 17 років досвіду |