19.01.2025
У відповідності до норм с.81 українського Закону «Про міжнародне приватне право» в нашій державі визнаються і виконуються судові рішення з інших країн, які стосуються справ з цивільних, трудових, сімейних або господарських правових відносин. Також до розгляду і виконання можуть прийматись рішення з кримінальних правопорушень в справах, які відносяться до виплати збитків або завданої шкоди.
В той же час Україна не визнає і не виконує рішення закордонних судів, що стосуються погашення боргу в галузі ОПК за позовами від країн-агресорів та окупантів, або будь яких юридичних осіб, які зареєстровані в таких країнах.
Згідно норм с.462 ЦПК України, судові рішення з інших держав можуть бути визнані і виконані в нашій країні у випадку, коли це передбачено міжнародним договором та погоджено Верховною Радою України, або відносини між країнами ґрунтуються на принципі взаємності.
Легалізація рішення іноземного суду на території нашої країни реалізується через подання клопотання до українського суду для отримання дозволу на виконання судового рішення, яке отримано в іншій державі.
Клопотання може бути подане протягом 3-х років з моменту винесення рішення суду за кордоном. Окрім випадків, коли таке рішення стосується поетапного стягування заборгованості.
Подача клопотання та його розгляд відбувається в суді за місцем перебування або реєстрації боржника. Якщо місцезнаходження боржника невідоме або він перебуває в межах ТОТ чи за кордоном, тоді клопотання подається до суду за місцем реєстрації/знаходження майна боржника в Україні.
Клопотання в письмовому вигляді може подати постраждала сторона (стягувач) або його уповноважений представник. Також це може бути зроблене через орган української влади, якщо таке передбачене міжнародним договором.
Обов'язковий зміст клопотання:
Розглядаються такі заяви у термін, який не має обмежень.
Розгляд та рішення по таким заявам може відбуватись без присутності всіх сторін справи в суді, але будь яка сторона справи може подати заяву про перенесення розгляду справи на іншу дату з поважних причин.
Якщо борг вказано в іноземній валюті, то розмір стягнення перераховується за курсом НБУ в гривню на момент винесення рішення.
Позитивним результатом легалізації рішення іноземного суду буде видача виконавчого листа для примусового стягнення боргу. Лист реєструють в базі ЄДР виконавчих листів у встановленому законом порядку.
Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003
E-mail: buro.ntidea@gmail.com
Надіслати відгук
Переваги роботи з нами
Онлайн замовлення і оплата | Терміновий переклад | 53 мови |
Якісний сервіс | Доставка по всьому світу | Більше 17 років досвіду |