13.04.2017
Європейський Союз другий рік поспіль є найбільшим торговим партнером України. Режим вільної торгівлі, що діє між Києвом і Брюсселем з січня поточного року, дозволив довести частку українського експорту в ЄС до 40%. Багато в чому, європейський ринок компенсував українським товаровиробникам втрату російського ринку, де обсяг взаємної торгівлі скоротився вп'ятеро.
Значним залишається і фінансова участь ЄС у відновленні української економіки. З 2014 обсяг асигнувань на проведення реформ в нашій країні перевищив 2 млрд євро. Понад 1 млрд євро приходить в країну по лінії Європейського банку реконструкції і розвитку - найбільшого інвестора в розвитку приватного сектора України.
Як підкреслюють експерти, репутація ЄС дуже висока в Україні. Євросоюз пов'язують з вільним ринком, відсутністю корупції, високою культурою бізнесу і верховенством права.
«Але є і міфи про ЄС, - розповів УНІАН керівник відділу роботи з пресою та інформацією Делегації ЄС в Україні Юргис Вілчінскас. - Є міф, що вийти на ринок ЄС нереально, знайти інвесторів, особливо для малого або середнього бізнесу, - неможливо, працювати за стандартами ЄС - з урахуванням технічних вимог або сплати податків - не можна. Що якщо ЄС і заходить в Україну, то лише для того, щоб скупити українські компанії дешево. Це точно неправда».
Вілчінскас: Є міф, що вийти на ринок ЄС нереально.
Вілчінскас підкреслив, що такі думки - аж ніяк не вигадка. Такими є результати соціологічного опитування, проведеного компанією «Соціс» на замовлення медіа-групи «1 + 1».
За даними соціологів, не дивлячись на всі офіційні позиції і виступи перших осіб країни, більше третини українців досі переконані, що Євросоюз нічим не допомагає Україні. Кожен п'ятий вважає, що єдиний напрямок допомоги - оборона і безпека. Тільки кияни знають, наприклад, що за рахунок коштів Євросоюзу фінансуються програми з енергоефективності, і тільки жителі західних регіонів знайомі з практикою надання фінансової допомоги малим і середнім підприємствам.
Про те, що український малий і середній бізнес може працювати в Євросоюзі і працює там, експортує туди свій продукт, не говорять зовсім. «А тим часом, ЄС не хоче колонізувати або використовувати Україну в своїх потребах. Навпаки, у нас є бажання бачити поруч економіку, побудовану на нових технологіях і готову експортувати свій продукт. Європейський покупець зацікавлений в якісних і конкурентних українських продуктах - від агробізнесу до машинобудування, важкої індустрії та сфери IT, - зазначає Вілчінскас. - Інша справа, що про це потрібно розповідати. Ми бачимо, що в Україні багато талантів. Багато людей, які хотіли б почати бізнес, працювати за правилами, експортувати в Європу, освоювати нові ринки. Є успішні історії, вони серед нас. І їх потрібно показувати».
Вілчінскас: європейський покупець зацікавлений в якісних українських продуктах.
З Вілчінскасом солідарний і генеральний директор «1 + 1 медіа» Олександр Ткаченко. На його думку, нерідко, представляючи торгові відносини з ЄС, ми маємо на увазі лише великі компанії. «А ми говоримо про малий і середній бізнес - про основу будь-якого процвітаючого суспільства. У нас дійсно є багато яскравих прикладів співпраці малого та середнього бізнесу з ЄС, але про них практично ніхто нічого не знає. Але ж така співпраця - це не просто економічна категорія. Це віра в самих себе, це надія на те, що і в нашій країні щось зміниться».
Ткаченко повідомив, що ідея розповісти українцям про їх успішних співвітчизників вже втілилася в масштабний інформаційний проект - «#EUkraine», який реалізує група «1 + 1 медіа» спільно з Представництвом ЄС в Україні. Проект розрахований на рік, і в його реалізації будуть задіяні всі інформаційні майданчики групи - телеканали «1 + 1», «2 + 2», інформаційне агентство УНІАН. Мільйони українців не тільки дізнаються «історії успіху», але зможуть взяти участь в експертних дискусіях, тематичних круглих столах, розкажуть про свої проблеми.
Ткаченко: нерідко, представляючи торгові відносини з ЄС, ми маємо на увазі лише великі компанії.
«Мета проекту - розповісти про те, що потрібно знати, щоб домогтися успіху на європейському ринку. Підказати, як використовувати переваги Вільної торгівлі з ЄС », - розповів УНІАН один з авторів проекту, журналіст Олександр Дубінський. - Це спонукальний мотив. Бізнесом займатися можна і потрібно, ми не сировинний придаток. Ми можемо продавати думки і продукцію. І ми відкриті: якщо хтось захоче взяти участь в проекті, розповісти свою історію - ми з задоволенням вислухаємо».
Дубинський: Бізнесом займатися можна і потрібно, ми не сировинний придаток.
Про користь проекту сказала і керівник «Ukraine Today» Тетяна Пушнова. «За великим рахунком, бенефіціаром нашої спільної ідеї виявляться не тільки українці, які повірять у свої сили, а й держава. Тому що держава буде повноправним учасником всіх дискусій. Ми будемо зводити разом представників бізнесу та органів влади, щоб вони ділилися своїм баченням, досвідом, обговорювали реально виникаючі проблеми », - сказала Пушнова.
Пушнова: Ми будемо зводити разом представників бізнесу та органів влади.
Державний інтерес переслідують і європейці. Як зауважив Юргис Вілчінскас, ЄС веде в Україні понад 200 адміністративних проектів, спрямованих на поліпшення ділового клімату. «Ми хочемо, щоб за підсумками нашої спільної роботи в Україні з'явилося більше компаній, які хотіли б завоювати європейський ринок. Це можна зробити. 98% бізнесу в ЄС - це малий і середній бізнес. Вони основні творці нових робочих місць. Те ж саме можна зробити і в Україні, яка потихеньку піднімається в рейтингах ведення бізнесу. Можливо, не так високо і не так швидко, але процес йде. І ми повинні його підтримати», - зазначив Вілчінскас.
Він підкреслив, Україна - щаслива країна, тому що її внутрішній ринок - це 44 млн споживачів. Але поруч є і ринок ЄС, в якому 500 млн споживачів. І цей ринок недалеко - на відстані всього 400 кілометрів.
Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003
E-mail: buro.ntidea@gmail.com
Надіслати відгук
Переваги роботи з нами
Онлайн замовлення і оплата | Терміновий переклад | 53 мови |
Якісний сервіс | Доставка по всьому світу | Більше 17 років досвіду |