26.09.2021
При підготовці до виїзду в закордонний вуз багато абітурієнтів задаються питаннями, з чого почати процес, на що звернути увагу в першу чергу і як вдало виїхати з рідної країни. Завдяки 10 крокам, які допоможуть зібратися в поїздку, старшокласники, студенти, а також батьки дітей зможуть чітко розпланувати дії, адже для кожної людини цей шлях буде індивідуальним.
Кожен процес починається з ідеї, коли мова заходить про отримання освіти за кордоном, ця подія рідко сприймається як основна мета. Найчастіше люди замислюються про більш масштабні задачі, які допоможуть отримати сертифікат про закінчення навчання. Експерти радять починати шлях з формулювання життєвих планів, вони повинні стати вашою стратегією, для цього існує кілька питань, які ви повинні задати собі:
Наскільки точно можете відповісти на всі пункти зі списку, залежить кінцевий результат вибору ВНЗ для вступу.
З першого разу рідко виходить в точності розпланувати особисте майбутнє, досить часто молодь ставить лише приблизні орієнтири, це обумовлено тим, що обстановка в світі постійно змінюється. Максимально чітко виділити виходить лише майбутню професію, цей крок не дарма стоїть на другому місці, без нього рухатися далі буде проблематично. Зі списку спеціальностей слід виділити пункти, відповідні вже наявним талантам і здібностям дитини. Для більш точного визначення необхідно відшукати всю доступну інформацію про напрямок діяльності і не поспішаючи вивчити матеріали.
Паралельно з підбором фаху не буде зайвим подумати про те, якою мовою має бути спілкування з викладачем, цей момент залежить від держави, в якій проходить навчання. Щоб не відставати від колег по аудиторії, потрібно заздалегідь опанувати або підтягти вже знайому іноземну мову, тільки після перевірки навичок в цій області здійснювати остаточний вибір вузу. Існують і додаткові можливості, про них слід пам'ятати, наприклад, в Канаді можна закінчити університет, спілкуючись на французькій мові, а в Німеччині розмовляти при відвідуванні пари англійською, про подібну можливість уточнюють заздалегідь.
Більшості студентів питання не здасться складним, досить вибрати бакалаврат чи магістратуру. На ділі все інакше, адже в різних країнах системи освіти дещо відрізняються один від одної, дивитися на речі потрібно ширше. Від вже наявних на руках документів буде прямо залежати програма, серед варіантів для вступу на навчання варто виділити:
Хоча ситуація не завжди буде очевидно вимальовуватися, але від цього нюансу також залежить побудова стратегії на майбутнє.
На стадії підготовки важливо розуміти, чи вистачить доступних фінансів не тільки для переїзду в іншу країну, а й подальшому житті там. Експерти не радять розраховувати на стороннє фінансування або стипендії, хоча така можливість надається кожному студенту. Зважившись на пошуки подібних варіантів, потрібно розуміти, що процес займе набагато більше часу, а вимоги до кандидатів значно виростуть, фактор непередбачуваності також не можна відкидати в сторону. Батькам необхідно цілеспрямовано накопичити достатньо грошей, щоб відправити дитину за знаннями в іншу країну.
Дійшовши до 6 кроку, людина вже буде чітко розуміти, навіщо і в якій державі вона має намір проходити навчання, а також знати свою майбутню професію. Для визначення доступних університетів і програм що надаються закладами, досить вивчити списки вузів, при цьому виділивши кілька максимально відповідних варіантів. Після чого молодь переходить до вивчення доступної інформації, довіряти потрібно тільки офіційним сайтам, щоб уникнути плутанини або помилкових даних. При знайомстві з ресурсом можна запросто знайти загальні вимоги до абітурієнтів, у кожної установи вони можуть бути різними - це нормальна практика.
Остаточно визначившись з вузом, кожна серйозно налаштована людина повинна підготувати відповідний пакет документів. На цій стадії важливо розуміти, які папери є в наявності, при необхідності отримати додаткові документи варто уточнити час їх підготовки, щоб вкластися в термін подачі паперів. Для отримання довгоочікуваного листа про зарахування потрібно зібрати і відправити заздалегідь повний пакет документації, згідно із зазначеними вимогами. У деяких випадках крім анкет, мовних сертифікатів або листів, може знадобитися пройти співбесіду, а також скласти іспити. Період часто триває від 2 місяців до року, все залежить від того, коли людина почала займатися процесом і безпосередніх термінів, встановлених вузами.
Отримавши листа про зарахування, можна переходити до двох важливих моментів - оплата першого року навчання, а також отримання студентської візи. З оплатою все зрозуміло, але без візи в 99% випадків не виходить виїхати за кордон, коли справа стосується довгострокових програм. Перед реалізацією задуманого потрібно з'ясувати, куди подавати папери для оформлення, це можуть бути спеціалізовані центри, консульства або посольства, а також перевірити перелік документів.
Батьки, а також майбутній студент повинні розуміти, куди належить запланований виїзд, крім країни варто познайомитися зі звичаями міста та дізнатися інформацію про ВНЗ.
10 крок передбачає складання необхідних для життя речей, а також покупку авіаквитка.
Якщо Ви не впевнені, яка процедура Вам потрібна – зателефонуйте або напишіть нам і наш менеджер Вас проконсультує!
+38(063)2438525
+38(095)8852101
+38(097)0628003
E-mail: buro.ntidea@gmail.com
Надіслати відгук
Переваги роботи з нами
Онлайн замовлення і оплата | Терміновий переклад | 53 мови |
Якісний сервіс | Доставка по всьому світу | Більше 17 років досвіду |